Header Image
Internetpiano
Piano School

Скільки та як треба займатись на фортепіано, щоб досягти результату?

There are no translations available.

Ремезенко Юлія "Фортепіано - навчи себе сам"

Скільки та як треба займатись на фортепіано, щоб досягти результату?

Існують різні рекомендації щодо графіку занять, але в поданій статті я даю лише ті, які перевірені власним досвідом та досвідом учнів та довели свою ефективність. Якщо у Вас є свій вдалий досвід організації занять - прошу писати його в коментарях, думаю, і мені, і читачам він буде цікавий.

Скільки часу витрачати на заняття?

Безумовно, якщо учень готується до професійної кар'єри, то займатись доведеться часто і багато – в основному щоденно від трьох годин і більше. Менше не рекомендується, бо навички будуть зникати. Можливо, спочатку це буде непомітно, але якщо зробити перерву в інтенсивних заняттях більше півроку, то доведеться достатньо довго відновлювати форму.

Якщо Ви вчитесь грати на фортепіано для власного розвитку, то мінімально варто займатись біля 40 хвилин. А оптимально – декілька годин на день. Але на відміну від професійних музикантів, такий графік Вам потрібний тільки на період вивчення творів (від декількох тижнів до декількох місяців). Після того, як твір вивчено, і якщо Ви не плануєте вчити інший, можна зменшити час занять, та тільки щоденно повторювати вивчені твори.

Для розрахунку часу занять важливо не тільки «Скільки займатись?», але головне «Як займатись?». Можна ж просидити дві години за роялем, ліниво колупаючи одну вправу – і так й не вивчити її, а можна за той самий час якісно вивчити три вправи.

Отже, як займатись?

- Послідовно. Це значить, що твір треба поділити на логічні етапи за ступенем зростання складності, та поступово їх опановувати. Наприклад, спочатку вивчити партії правої та лівої руки окремо по частинах. Далі маленькими фразами поєднувати праву руку з лівою та заучувати. Потім поєднувати всі частини в єдиний твір та поступово додавати темп. В жодному разі не варто починати з більш складної навички, допоки не доведена до досконалості більш проста.

- На початковому етапі треба все вчити повільно, голосно з перебільшеними рухами кистей та пальців. Це треба для того, щоб руки і пальці швидше та якісніше запам'ятали твір. Пізніше, під час виконання твору, ці рухи повинні стати майже непомітними. Особливо хочу нагадати про повільний темп – він повинен бути дійсно повільним, таким, щоб Ви встигали мозком проконтролювати всі свої рухи, не роблячи помилок.

- Вправи слід повторювати багато разів тільки правильними пальцями. Про це я вже писала в іншій статті, але повторюсь, бо це дуже важливо. Як неможливо вивчити танок, якщо Ви кожен раз починаєте танцювати з іншої ноги, так неможливо й вивчити п'єсу на фортепіано без помилок, якщо грати її кожен раз різними пальцями. Іноді учні скаржаться, що пальці, написані в нотах, їм незручні. І хоча я вважаю, що найчастіше це не так, але навіть хай учні змінять собі пальці, тільки змінивши - суворо їх дотримуються.

Обов'язково працюйте над концентрацією під час занять. Краще сорок хвилин виконувати вправу уважно, повністю контролюючи себе, ніж дві години рахувати ворон у вікні, при цьому автоматично пересуваючи пальцями.

Що краще – вчити багато творів паралельно, чи тільки один, і скільки часу витрачати на один твір?

На мій погляд, якщо часу у Вас менше години на день, то займатись варто одним твором і концентровано, кожен день, поки він не буде вивчений. Якщо Ви щоденно займаєтесь декілька годин, то можете вчити одночасно декілька творів.

Не робіть перерви в навчанні на кшталт таких: один день вчите один твір, наступний день другий твір, третій день етюд з гамами, а потім знов повертаєтесь до першого твору. Внаслідок довгих перерв (більше одного дня) Ваші пальці будуть "забувати" те, що вони вивчили попереднього разу і Вам доведеться витрачати час на відновлення форми.

Тип занять, при яких на кожен твір з багатьох, учень витрачає по 10 хвилин на день, я вважаю низькоефективним. За 10 хвилин майже ніякі навички не встигнуть закріпитися. Таким чином твір можно вчити доволі довго, місяцями.

На мій погляд, найбільш ефективними є заняття, під час яких на вивчення та закріплення однієї "вправи" витрачено не менше півгодини часу на день. Під вправою я маю на увазі не тільки власне етюди та гами, але й будь-які частини творів.

 
Poll
I am looking for:
 
Poll
My music level
 
Free template "Frozen New Year" by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft! You have got this template gratis, so don't become a freak.